Części Delphi – jakość oryginału

Delphi to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku części zamiennych. Firma działa od ponad stu lat, a bogate doświadczenie i zaplecze technologiczne pozwala jej na produkcję części najwyższej jakości do niemal wszystkich modeli samochodów. Dzisiaj w naszym cyklu artykułów przedstawiamy charakterystykę i historię części Delphi.

 

Więcej na: http://www.iparts.pl/artykuly/czesci-delphi-jakosc-oryginalu,40.html

Termostat – funkcja, budowa i usterki

Jedną z głównych części, warunkujących pracę układu chłodzenia, jest termostat. Ta drobna i z pozoru nieistotna część decyduje o tym, czy silnik jest prawidłowo chłodzony. Dzisiaj przyjrzymy się więc bliżej termostatom, ich pracy i ewentualnym usterkom. Zapraszamy do lektury artykułu.

 

Więcej na: http://www.iparts.pl/artykuly/termostat-funkcja-budowa-i-usterki,41.html

Objawy zużycia koła dwumasowego

Koło dwumasowe to element układu napędowego, który u sporej części kierowców wzbudza negatywne odczucia. Reakcje te wywołują stosunkowo wysokie koszty naprawy potocznie zwanej „dwumasy”. Czy stosowanie dwumasy to faktycznie masa straconych pieniędzy? Sprawdźmy jakie są jej zalety oraz jakie objawy sygnalizują nam jej zużycie.

 

Więcej na: http://www.iparts.pl/artykuly/objawy-zuzycia-kola-dwumasowego,42.html

Wybierz zimowy płyn do spryskiwaczy

Jesienne słoty i zimowe błoto poślizgowe to zmora kierowców. Okres ten to czas, w którym na szczególną uwagę zasługują szyby naszego samochodu. Dobrej jakości płyn do spryskiwaczy, skrobaczka i sprawne pióra wycieraczek to podstawowe elementy wyposażenia każdego pojazdu. Zdarza się jednak, że niektórzy z nas zapominają o wymianie płynu lub kupują te najtańsze, dostępne w hipermarketach – czy słusznie?

 

Więcej na: http://www.iparts.pl/artykuly/wybierz-zimowy-plyn-do-spryskiwaczy,43.html

Jak wymienić filtr kabinowy?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek widząc na ulicach samochody z kompletnie zaparowanymi szybami, jak ich kierowcy mogą być tak nieodpowiedzialni i co oni tak właściwie widzą? Może sami codziennie zmagacie się z tym problem i nie wiecie jak temu zaradzić? Zaparowane szyby to brak dobrej widoczności i możliwości poprawnej oceny sytuacji na drodze. Sprawdźmy zatem co może pomóc.

 

Więcej na: http://www.iparts.pl/artykuly/jak-wymienic-filtr-kabinowy,44.html

Oleje sportowe – zastosowanie i funkcje

Na polskich drogach coraz częściej spotkać można pojazdy o dużej pojemności silnika. Ich konstrukcja różni się od konwencjonalnych silników. Charakteryzuje je precyzja wykonania oraz wysoka jakość wszystkich elementów składowych. Silniki tego typu zasługują na szczególną ochronę, nawet w ekstremalnych warunkach. Idealne smarowanie zapewniają im specjalne oleje sportowe. Co je charakteryzuje i czy warto je stosować?

 

Więcej na: http://www.iparts.pl/artykuly/oleje-sportowe-zastosowanie-i-funkcje,45.html

Jak dobierać i wymieniać wycieraczki samochodowe?

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków samochodowych w Polsce jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu w znaczącym stopniu przyczyniają się do wydłużenia drogi hamowania – jednak to nie wszystko. Warto zatem zadbać o prawidłowo działające wycieraczki, które bezpośrednio odpowiedzialne są za widoczność, a co za tym idzie – także za nasze bezpieczeństwo.

 

Więcej na: http://www.iparts.pl/artykuly/jak-dobierac-i-wymieniac-wycieraczki-samochodowe,46.html

Jakie przewody zapłonowe wybrać?

Zakłócenia o których mowa powyżej powstawać mogą na skutek wytworzenia silnego pola elektromagnetycznego przez impuls zapłonowy o napięciu rzędu 25.000 V. Konsekwencją tego zjawiska może być wówczas negatywna reakcja wszelkich systemów elektronicznych naszego samochodu. Dobre przewody muszą więc „radzić sobie” z tego typu zjawiskami i muszą być odporne na procesy starzenia, a także uszkodzenia mechaniczne i przepalenie.

 

Więcej na: http://www.iparts.pl/artykuly/jakie-przewody-zaplonowe-wybrac,47.html