Części do VW – oryginalne czy zamienniki?

części vw

Właściciele aut przy konieczności wymiany części samochodu mają możliwość wybierania pomiędzy oryginalnymi częściami i zamiennikami. Aby obniżyć koszty naprawy auta, wiele osób skłania się w stronę zamienników. Czy jednak słusznie? Czy są one rzeczywiście w dłuższej perspektywie bardziej opłacalne od oryginałów?

Serwisowanie i zakup części VW – jak poradzić sobie z wysokimi kosztami?

Obecnie serwisowanie aut, które są naszpikowane różnego rodzaju elektroniką, może być sporym finansowanym wyzwaniem. Kierowca w momencie awarii auta nie dysponując odpowiednimi narzędziami i wiedzą, nie może zbyt wiele zrobić, aby przywrócić auto do poprawnego działania. Właściciele aut w przypadku problemów muszą kierować się prosto do warsztatu samochodowego. Tylko w profesjonalnej placówce mają oni szanse otrzymać odpowiednią pomoc. Koszty usług związanych z naprawami nie są najtańsze. Zwłaszcza, jeśli zachodzi potrzeba wykorzystania zaawansowanych urządzeń diagnostycznych lub co gorsza wymiana części. Możliwością na redukcję kosztów naprawy jest wybór używanych części VW, które niekoniecznie muszą być gorsze, czy nawet różnić się dużo od oryginałów.

części vw

Rodzaje części zamiennych

  • Obecnie na rynku mamy możliwość wymiany części na:
  • części zamienne oryginalne, które posiadają logo producenta – poznamy je po oznaczeniu O lub OE,
  • części zamienne, które są produkowane przez renomowanych producentów oznaczane symbolem Q,
  • części zamienne pochodzące od mniej renomowanych producentów, których jakość wg producenta nie odbiega od oryginałów – są one oznaczone symbolem P,
  • ostatnim rodzajem części zamiennych są te oznaczane literą Z – nie posiadają one certyfikatów, które potwierdzają, że ich jakość jest porównywalna z oryginałem.

W jaki rodzaj części warto zatem zainwestować? Nie jest przecież żadną tajemnicą, że każdy producent będzie nas zapewniać o tym, że jego części są najlepszej jakości. Niezależnie od tego, jaką literą są one oznaczone.

W części oryginalne możemy wyposażyć się tylko w serwisach, które będą przekonywać nas o najwyższej jakości swoich produktów. Dzieje się tak ze względu na to, że to właśnie do tych placówek spływają dane o dotyczące wysterowanych usterek. Pochodzą one jednak również od niezależnych hurtowni i sklepów. Warto tutaj zauważyć, że zarówno na części oryginalne, jak i nie, producent udziela 2-letniej gwarancji.

Zamienników używają nawet renomowane stacje kontroli pojazdów, a ich dane wskazują, że montowanie tańszych części nie niesie ze sobą ryzyka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s