Części nowe, używane czy zamienniki, a więc co zniesie Twój samochód oraz portfel


Rynek części zamiennych jest tak bogaty, że kierowcy mogą bez ograniczeń wybierać i przebierać w ofertach wielu tysięcy firm zajmujących się sprzedażą elementów samochodowych zarówno używanych, jak i nowych. Jednak lepszy rynek wtórny czy pierwotny?

Podstawowa zasada podczas zakupu części do samochodów głosi, aby do w miarę nowych pojazdów kupować wyłącznie nowe elementy, natomiast do aut mających już swoje lata dobrą alternatywą będą tańsze części używane.

Wyższa cena to lepsza jakość

Fabrycznie nowe i oryginalne części, pomimo wyższej ceny, na pewno gwarantują wysoką jakość oraz zdecydowanie minimalizują ryzyko związane z zakupem tego typu elementów. Atutem części do samochodów pochodzących z rynku pierwotnego jest bez wątpienia to, że ich parametry techniczne będą identyczne z tymi fabrycznie zamontowanymi, a więc ich montaż nie powinien stwarzać jakiegokolwiek problemu. Oryginalne części z uwagi na wysoką jakość charakteryzują się na pewno większą wytrzymałością, a co za tym idzie, i żywotnością w porównaniu nawet z najlepszej klasy zamiennikami. Dodatkowo kupujący otrzymuje gwarancję producenta konkretnej marki na nabyty produkt czego nie zawsze można się spodziewać u dystrybutorów zamienników samochodowych. Nowe części samochodowe to bezpieczeństwo i jakość podczas użytkowania.

Jeśli nie oryginał, to co?

Nowe części do samochodów pociągają za sobą dość spory wydatek, w zależności oczywiście od marki oraz modelu samochodu. Kierowcy, którzy nie mogą sobie pozwolić na poniesienie takich kosztów, mogą zdecydować się na zamienniki. Ich cena jest niższa, a jakość elementów zwykle jest na dobrym poziomie. Należy jednak dobrze sprawdzić produkt i wystrzegać się bardzo tanich zamienników, szczególnie chińskich, ponieważ ich jakość pozostawia wiele do życzenia, a ich eksploatowanie może być tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że wyjątkowo niska cena jest równoznaczna ze słabą jakością wykonania elementu. Na bezpieczeństwie podczas jazdy nie warto nadmiernie oszczędzać.

A może używane?

Trzecia opcja dla kierowców to używane części samochodowe. W tym przypadku ceny również są nieadekwatnie niższe od elementów oryginalnych, jednak zakup części używanych pociąga za sobą pewne ryzyko. Nie zaleca się na przykład kupowania używanych części układów napędowych oraz skrzyni biegów. Montowanie używanych elementów w tych mechanizmach po prostu mija się z celem, a dodatkowo może doprowadzić do szybkiego uszkodzenia układu napędowego oraz kolejnych kosztów związanych z naprawą. Najbezpieczniej jest kupować na przykład używane elementy blacharskie. W tym przypadku weryfikacja jakości oraz bezpieczeństwo użytkowania nie pociąga za sobą praktycznie żadnego ryzyka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s