Awarie części do ciężarówek


Auta ciężarowe z reguły psują się na trasie, z daleka od warsztatu, lub podczas załadunku i rozładunku towaru. Niestety, nie ma sztywnej reguły, ile wytrzymają poszczególne podzespoły samochodu ciężarowego. Z tego powodu specjaliści zalecają profilaktykę, która pozwoli odpowiednio wcześniej wykryć nadchodzące zużycie i wymienić części do tira, zanim ulegną one niespodziewanej awarii.

Awaria tira niekiedy uniemożliwia kontynuowanie jazdy, dlatego ważne jest, by przeciwdziałać takim sytuacjom. Regularny serwis, dbanie o pojazd i niebagatelizowanie nietypowych odgłosów oraz należyta troska ogółem – to podstawowe zasady, które pozwolą uniknąć sytuacji, w której będziemy skazani na pomoc drogową.

Istotna profilaktyka

Na początek uwaga: Pamiętajmy, że niezależnie od usterki, nie należy zwlekać z wymianą. Co prawda wymianę niektórych części do ciężarówek da się odłożyć w czasie, jednak zawsze pozostaje pewien stopień ryzyka, że pojazd nagle przestanie działać. Dlatego jedynie jak najszybsza wymiana, z użyciem najlepszej jakości części do tirów, dostępnych na: https://www.iparts.pl/czesci-do-ciezarowek/, pozwoli cieszyć się bezpieczną i bezproblemową jazdą.

Typowe usterki

Do najbardziej typowych problemów, jakie można napotkać w przypadku części do samochodów ciężarowych należy zaliczyć przede wszystkim awarie elektryki, a szczególnie w nowych tirach, gdzie jest jej od groma. Dosyć częstemu uszkodzeniu ulegają także opony i części zawieszenia. Ponadto, specjaliści zwracają uwagę na kłopoty z akumulatorem, które mogą pojawić się po określonym przebiegu.

Przyczyny awarii

Nierzadko, do usterki dochodzi na skutek źle zabezpieczonej naczepy lub w przypadku zbyt dużego obciążenia (większego niż zostało to przewidziane dla konkretnego modelu ciężarówki). Ponadto, należy wziąć pod uwagę liczne obciążenia, spowodowane intensywną eksploatacją samochodu ciężarowego. Świadczy o tym fakt, że kierowca tira przejeżdża średnio od 10 do 20 tys. km miesięcznie. Tak duże przebiegi i często trudne warunki na drogach to jedna z największych przyczyn usterek części do aut ciężarowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s